Aşağıdaki metinde yazılı bulunan evim.com.tr kullanım şartları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir. Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır.

Madde 1 - Şartların Kabulü

evim.com.tr'e girerek kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 2 - Fiyatlandırma

evim.com.tr ’de ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

Madde 3 – Sitenin İşlevi

Sitemiz, firmalar ve bireyler için bir ticaret platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede satıldığı duyurulan malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden sorumlu değildir. Ayrıca sitemiz üzerinden yapılan web barındırma ve alan adı tescil işlemlerinin tüm sorumlulukları, bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan bilgilerin sorumlulukları ilgili firmalara aittir. Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan evim.com.tr sorumlu değildir.

Madde 4 – Kullanıcı Bilgileri

Bilgileriniz; kayıt sırasında evim.com.tr'e girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin çevrimiçi dağıtımında rol oynarız. evim.com.tr veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde evim.com.tr bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. evim.com.tr bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır.

4.1 Kayıt Şartları: evim.com.tr kaydolmanız halinde

a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,

b) Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. evim.com.tr, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

4.2 Kullanıcı Adı ve Şifre: Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

a) Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda evim.com.tr’i uyarmak,

b) Siteyi ziyaret ettikten sonra tarayıcıyı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden evim.com.tr sorumlu değildir.

4.3 Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar: evim.com.tr’deki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

a) Sahte, çalıntı olmaması,

b) Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi,

c) Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.),

d) Pornografi veya çıplaklık içermemesi,

e) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve

f) Site üyelerine istenmeyen e-postalar (spam) gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 5 – Haklar

Bize bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, sergileme hakkını vermiş sayılırsınız.

Madde 6 – Gizlilik

evim.com.tr, 6. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

Madde 7 - Sistemin İşleyişi

evim.com.tr sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.

Madde 8 – Şartların İhlali

evim.com.tr, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.